Jak korzystać z płatności Google Pay?

06/07/2021
Udostępnij:

Portfel elektroniczny Google Pay jest jedną z najpopularniejszych bezgotówkowych form płatności, z której można korzystać zarówno online, jak i offline. Żeby zapłacić za zakupy internetowe z użyciem Google Pay – wybierz bramkę płatności Blue Media.Jak zacząć używać portfela elektronicznego Google Pay?


Przede wszystkim musisz mieć na swoim telefonie aplikację Google Pay – w nowszych modelach smartfonów jest automatycznie zainstalowana, w przypadku starszych należy ją pobrać z sklepu Google Play.

Po instalacji (lub uruchomieniu aplikacji) – dodaj w niej informacje o karcie debetowej lub kredytowej, która ma być używana do płatności. Po weryfikacji danych możesz dokonać pierwszej płatności.Płacenie za pomocą Google Pay w sklepie internetowym lub aplikacji


Jeżeli w danym serwisie internetowym lub aplikacji można płacić z użyciem Google Pay, powinny się tam znaleźć następujące oznaczenia:

gpay_bialy


  • Po zakończeniu zakupów – kliknij przycisk widoczny powyżej.
  • Potwierdź transakcję i gotowe.Gdzie można płacić Google Pay?


Za pomocą usługi Google Pay możesz płacić zarówno online, jak i offline – wszędzie tam, gdzie zobaczysz jeden z poniższych symboli:

google-pay-symbol-platnosci


Nie wszystkie sklepy stacjonarne akceptujące płatności Google Pay są odpowiednio oznaczone, dlatego zawsze warto zapytać sprzedawcę, czy możesz skorzystać z tej metody płatności.
Ważne:żeby zapłacić z Google Pay w sklepach stacjonarnych należy mieć włączoną komunikację NFC.

Więcej informacji o płatnościach Google Pay znajdziesz na oficjalnej stronie dostawcy

Zobacz także

Jak korzystać z szybkich przelewów online?

Jak korzystać z "Kup teraz, zapłać później"?

Jak korzystać z płatności Apple Pay?

Zobacz więcej

Porozmawiajmy