W czym możemy
Ci pomóc ?

Kim jesteśmy?

Blue Media S.A. jest krajową instytucją płatniczą nadzorowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i posiada zgodę Narodowego Banku Polskiego (NBP) na prowadzenie Systemu Płatności BlueCash.

Mamy certyfikat PCI DSS i działamy zgodnie z normą ISO 27001. Nasze rozwiązania spełniają wymogi branżowych regulatorów: NBP, KNF, UKE, PUODO i Rzecznika Finansowego.

Zakup

Skorzystaj z opracowanej przez nas bazy wiedzy, w której znalazły się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z zakupami przez internet. Wyjaśniamy, między innymi, co możesz zrobić jeżeli chcesz anulować swoje zamówienie, po jakich czasie wpłacone przez Ciebie środki trafią do sklepu internetowego oraz gdzie możesz znaleźć numer rachunku i pozostałe dane niezbędne do przelewu. Jeżeli poniższe informacje okażą się dla Ciebie niewystarczające - skontaktuj się z naszym zespołem, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Jesteśmy tu, żeby Ci pomóc.

Jak anulować zamówienie?

Jeżeli środki zostały już pobrane z Twojego konta, niezwłocznie skontaktuj się ze sklepem internetowym, w którym dokonałeś zakupu i zawnioskuj o anulowanie zamówienia oraz zwrot środków. Nie wiesz jak skontaktować się ze sklepem? Wejdź na stronę internetową sklepu, w którym zrobiłeś zakupy, kliknij zakładkę "Kontakt" i skorzystaj z formularza kontaktowego lub poszukaj w regulaminie sklepu danych kontaktowych, takich jak adres e-mail lub telefon.

Jak mogę otrzymać numer rachunku i dane niezbędne do przelewu?

Jeżeli chcesz skorzystać z płatności online Blue Media, wybierz swój bank, a: zostaniesz przekierowany do swojej bankowości internetowej, gdzie dane do przelewu będą już uzupełnione; lub zwszystkie dane niezbędne do zlecenia przelewu wyświetlą się w oknie przeglądarki, a Ty będziesz musiał otworzyć nowe okno przeglądarki, zalogować się do swojej bankowości internetowej i zlecić przelew używając wyświetlonych przez nas danych (skopiuj je i wklej w odpowiednie pola). Jeżeli system nie obsługuje Twojego banku, wybierz opcję "Mam konto w innym banku". Wówczas system wygeneruje dane do przelewu, których należy użyć, żeby sfinalizować transakcję. Jeżeli chcesz samodzielnie wykonać przelew (bez korzystania z systemu do płatności online) - skontaktuj się ze sprzedawcą, który jest w stanie dostarczyć Ci niezbędne dane do przelewu. Nie wiesz jak skontaktować się ze sklepem? Wejdź na stronę internetową sklepu, w którym zrobiłeś zakupy, kliknij zakładkę "Kontakt" i skorzystaj z formularza kontaktowego lub poszukaj w regulaminie sklepu danych kontaktowych, takich jak adres e-mail lub telefon.

Czy i jak mogę sprawdzić, czy sklep internetowy otrzymał już moją wpłatę?

W momencie realizacji płatności otrzymasz od nas wiadomość e-mail, która potwierdza zmianę statusu transakcji. Pamiętaj, żeby poza głównym folderem z wiadomościami sprawdzić również SPAM i pozostałe zakładki - czasami zdarza się, że nasze wiadomości trafiają właśnie tam.

Kiedy sklep otrzyma moją wpłatę?

Sklep otrzyma powiadomienie o Twojej wpłacie praktycznie w tym samym momencie, gdy środki zostaną zaksięgowane w systemie Blue Media S.A. Najczęściej jest to kilkanaście sekund po tym jak kupujący poprawnie zautoryzuje płatność. W tym samym momencie na adres e-mail zamawiającego trafia wiadomość z potwierdzeniem płatności.

Nie mieszkam w Polsce. Czy mogę zlecić płatność z zagranicznego banku?

Czy muszę wysłać sprzedawcy otrzymane potwierdzenie transakcji?

Za jakie zamówienie dokonałem zapłaty?