Jak płacić kartą przez internet?

14/06/2021
Udostępnij:

Płatność kartą jest jedną z metod płatności dostępnych w ramach bramki płatniczej Blue Media, z której korzysta coraz więcej klientów kupujących online. Rosnąca popularność płatności kartą wynika z szybkości i prostoty procesu płatniczego. Jak on przebiega? Wyjaśniamy.


Płatność kartą krok po kroku


Po skompletowaniu produktów w Twoim koszyku, przejdź do wyboru metody płatności. Wszystkie dostępne opcje wyświetlają się najczęściej po kliknięciu przycisku, np. 'Kup teraz'.

Po potwierdzeniu wyboru operatora płatności i zaakceptowaniu regulaminu, przejdziesz do kolejnego etapu, podczas którego należy wybrać konkretną formę płatności, z której chcesz skorzystać:Po wyborze płatności kartą zobaczysz krótki formularz – uzupełnij go danymi karty, której chcesz użyć, żeby opłacić zamówienie:
1. Podaj imię i nazwisko właściciela karty.


2. Wpisz 16-cyfrowy numer karty widoczny na przodzie karty.


3. Uzupełnij datę ważności karty (w formacie miesiąc/rok) – ją również znajdziesz na przodzie karty.


4. Odwróć swoją kartę płatniczą i przepisz 3-cyfrowy numer CVV/CVC, który jest widoczny obok pola na podpis posiadacza karty (na poniższym przykładzie są to trzy ostatnie cyfry w wierszu).


5. Po uzupełnieniu wszystkich pól – kliknij Zapłać i gotowe, Twoja karta płatnicza zostanie obciążona należnością, a sprzedawca przejdzie do realizacji zamówienia po zaksięgowaniu płatności.

  1. 1. Podaj imię i nazwisko właściciela karty.

  2. 2. Wpisz 16-cyfrowy numer karty widoczny na przodzie karty.

  3. 3. Uzupełnij datę ważności karty (w formacie miesiąc/rok) – ją również znajdziesz na przodzie karty.

  4. 4. Odwróć swoją kartę płatniczą i przepisz 3-cyfrowy numer CVV/CVC, który jest widoczny obok pola na podpis posiadacza karty (na poniższym przykładzie są to trzy ostatnie cyfry w wierszu).

  5. 5. Po uzupełnieniu wszystkich pól – kliknij Zapłać i gotowe, Twoja karta płatnicza zostanie obciążona należnością, a sprzedawca przejdzie do realizacji zamówienia po zaksięgowaniu płatności.


Ważne: Jeżeli korzystasz z funkcji podwójnego uwierzytelniania, możesz zostać poproszony o dodatkowe potwierdzenie transakcji kodem 3D-Secure lub akceptację transakcji w aplikacji mobilnej lub zalogowanie się do bankowości internetowej.

Cały proces zajmuje zazwyczaj kilkanaście sekund – jest szybki, prosty i bezpieczny. Dane karty nie są nigdzie automatycznie zapisywane (chyba, że sam zechcesz skorzystać z takiej możliwości, żeby kolejne zakupy przebiegły jeszcze szybciej).

Zobacz także

Jak korzystać z szybkich przelewów online?

Jak korzystać z płatności Google Pay?

Jak korzystać z "Kup teraz, zapłać później"?

Zobacz więcej

Porozmawiajmy